The Eagle neporazený 28-0

Po 5 rokoch sa UFC vrátilo do Abu Dhabi a prinieslo rovno tituloví zápas lightweitght divisie.Kvoli tomuto večeru postavili dokonca novú halu. 

Tituloví zapas medzi Khabib “The Eagle” Nurmagomedov proti Dustin “The Diamond” Poirier.

Khabib ktorý má možno pre ľudí neatraktívny štýl boja nemal veľký problem s Dustinom a v tretom kole vyhral podobne ako s Conorom na rear naked choke. Ale podme postupne…

Pred zápasom sa písalo dosť o psychickom tlaku na Khabiba pretože to bude jeho prvý zapas v UFC kde budem mať vo svojom rohu svojho otca a ľudia sa nevedeli zhodnuť či to pre neho bude výhoda alebo nie.

Zápas ale ukázal že silná viera a hlavne jeho rodina mu dávaju tú najvačšiu silu. V 1. kole to bolo opatrné z oboch strán ale ku koncu Khabib spravil niekoľko takedownov a ukázal svoju dominanciu a kontrolu pri pletive.V 2. kole sa podarilo Dustinovi na začiatku niekoľko kombinácii a otriasol  s Khabibom ale len na moment a on potom pokračoval presne tam kde skončil v prvom kole. V 3 kole mal Dustin šancu ukončit Khabiba ale kedže neudržal poziciu a stratil veľa síl nakoniec prehral.

Khabib v zaverečnom rozhovore podakoval Dustinovi a hovoril o vzájomnom rešpekte a úcte a o tom že tak to ma byť bez zbytočných trashtalkov. 

Výťaz čiže Khabib by sa mal v blízkej dobe stretnúť z Tony “El Cucuy” Ferguson a šušká sa že porazený Dustin s Conorom Mcgregorom.

Zaujimavosťou ale bolo keď Dana White na pozápasovej konferenci odpovedal na otazku od jedneho reportera. Či je niekedy možne aby sa v buducnosti stretol Khabib vs Georges St. Pierre ktorý začiatkom tohto roku ukončil karieru zo skóre 26-2 a on odpovedal že može. Či je to reálne uvidíme až v buducnosti.

Neskutočné momenty z celeho turnaja vo videu:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu