Timo “Teddy” Feucht v Nemecku spájaný s neonacistami a chuligánmi

V sobotu sa uskutoční Oktagon 14 v Bratislave a jedným z ťahákov má byť zápas
Jeremy “Grizzly” Kimball vs Timo “Teddy” Feucht. Oktagon síce zaradil tento zápas na prelims, no na internete sa o tomto zápase veľa diskutuje, pretože Jeremy si získal po výhre nad Milošom Petrášekom veľa fanúšikov. Jeremyho Kimbala už fanúšikovia českej a slovenskej MMA scény poznajú, ale keďže Nemec je pre týchto fanúšikov úplne neznáma osoba, okrem výborného skóre 7-1, rozhodli sme sa zistiť o tomto borcovi viac.

Benjamin Brinsa

23 ročný bojovník pochádzajúci z Lipska trénuje od júna v známom Švédskom gyme Allstars, ktorý patrí medzi najlepšie v Európe. Predtým ale trénoval v Imperium Fight Team, ktorý je známy tým, že ich hlavný tréner Benjamin Brinsa patrí medzi známych neonacistov a chuligánov v Nemecku.

Ak je Vám toto meno povedomé z minulosti, ale neviete si napriek tomu spomenúť, je to zápasník, ktorý mal problém s vysvetľovaním svojej minulosti v UFC a Dana White s ním v roku 2013 rozviazal zmluvu.

Benjamin Brinsa pri tom nie je pre Oktagon niekto neznámy. Mali sme ho možnosť vidieť v rohu nemca Nikolasa Stolza na Oktagon 7 v Prahe proti Ján Janka.

Feucht spolu so svojím trénerom a s ďalšími 250 chuligánmi bol zatknutý v roku 2016 pri pokuse o útok na odvekého futbalového rivala BSG Chemie Leipzig. Našli sa u nich nože, obušky, kukly, chrániče na zuby a iné bojové vybavenie.

Zdroj:  https://www.inventati.org

Imperium Fight Team je ruka v ruke s chuligánmi Lokomotíva Leipzig, ktorí sú známi svojím pravicovým zmýšľaním. Povráva sa, že kvôli minulosti mal problém aj v apríli tohto roku. Keď mu organizácia Nova Fighting Championship pred zápasom rozviazala zmluvu.

Veríme, že Feucht má tuto minulosť už za sebou a venuje sa čisto športu. Každý spraví v živote chyby, ktoré potom ľutuje, ale ak mu dal šancu jeden z najlepších gymov v Európe, tak prečo nie my.

Na konte má 4 Submissie a 3 Tko a my pevne veríme, že spolu s Kimballom predvedú vynikajúci zápas.

Bývalý UFC veterán však mal vo svojej kariére oveľa ťažších súperov a v tejto bitke nemecký fighter ťahá za kratší koniec. Zápas je dohodnutý na catchweight 98kg čo bude určite výhoda pre Kimballa, keďže v minulosti mal problémy s váhou.

V sobotu nezabudnite, že prelims môžete sledovať len ako PPV alebo osobne na štadióne Ondreja Nepelu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu