Písal sa november v roku 1997, kedy sa vtedy 40-ročný William bavil v meste s priateľmi. Po tom, čo klub opustil, ho už nikto nikdy nevidel a muž sa ocitol na zozname nezvestných osôb.

Bohužiaľ tento príbeh nemal šťastný koniec a William sa už domov nevrátil, jeho rodine sa však môže uľaviť – prípad sa totiž podarilo uzavrieť a stalo sa tak vďaka aplikácii Google Earth.

Nie je nič výnimočné cestovať aspoň prstom po mape, keď už nemôže niekto cestovať v skutočnosti. Tentoraz sa však podarilo natrafiť na mape na niečo neobvyklé.

Niekto sa rozhodol, že za pomoci Google Earth preskúma Floridskú oblasť, v ktorej zhodou okolností kedysi William žil. Pozorné oko používateľa naraz zachytilo v jazere niečo, čo by tam nemalo byť.

V jazere totiž bolo ponorené auto a nálezca sa rozhodol okamžite konať a kontaktovať aktuálneho majiteľa pozemku. Ten sa na nález pozrel za pomoci drona a potvrdil, že v jazere skutočne leží biele auto a okamžite kontaktoval príslušné úrady.

Polícia auto z vody vytiahla a ukázalo sa, že vo vode muselo ležať už nejaký ten čas, bolo totiž značne poškodené. Okrem toho, naskytol sa im pohľad na kostrové pozostatky a podarilo sa potvrdiť, že patria práve Williamovi Mold, ktorý bol nezvestný dlhých 22 rokov.

Úrad zaoberajúci sa nezvestnými osobami, The National Missing and Unidentified Persons System, po preskúmaní prípadu vyhlásil, že William Mold odišiel z klubu, v ktorom sa bavil ešte pred polnocou. Podľa svedkov však nebol pod vplyvom alkoholu.

Tesne pred odchodom ešte z klubu zavolal svojej priateľke a povedal jej, že už sa chystá na odchod a čoskoro príde domov. Do Lantana, kde žil, však už nikdy nedorazil.

Pozemok, kde sa auto našlo, v tej dobe prechádzal rekonštrukciou, jazero tam však už bolo aj vtedy. The Guardian uvádza, že aktuálny majiteľ, Barry Fay, si nikdy nič podozrivé nevšimol a netušil, že v jazere na jeho pozemku leží telo človeka nezvestného 22 rokov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu