Matka dvoch detí zanevrela na developerov po tom, čo sa jej vysnívaná nehnuteľnosť zmenila na nočnú moru so stovkami problémov v rodinnom dome za 400 000 € a ako kompenzáciu dostala poukážky v hodnote 300 €.

54-ročná Carol Ritsonová bola nadšená, keď dostala kľúče k majetku so štyrmi spálňami, ktorý postavila spoločnosť Persimmon v Keynsham v Somersete. Keď sa však v júni nasťahovala do svojho nového domu, zostala zdevastovaná, nakoľko zistila, že je ešte ďaleko od dokončenia, a na interiéri stále pracuje tím živnostníkov.

Poverila geodeta, ktorý identifikoval 245 „defektov“ a zistil, že dom bol silne infikovaný radónom, rádioaktívnym plynom, ktorý môže spôsobiť rakovinu pľúc.

Aby sa ešte viac urazila, pani Ritson bolo ponúknutých iba 300 € v poukážkach John Lewis ako kompenzácia, keď sa sťažovala na danú stavbu spoločnosti Persimmon.

Matka, ktorá žije so svojím partnerom Chrisom Bickersom, ich synom a dcérou uviedla, že rodina musela počkať niekoľko hodín, kým tím odišiel a mohli sa nasťahovať.

Jej hnev rástol, keď sa zistilo 245 „defektov“. Povedala: „Spoločnosť Persimmon položila membrány na zmiernenie radónu. „Ale mali nám o tom povedať už na začiatku. Keby som mala na výber, nebola by som si dom kúpila len z tohto dôvodu.“

Poruchy v dome údajne zahŕňali steny a omietky, ktoré boli vyradené z inštalácie, nedostatočná izolácia a nesprávne namontované dvere. Odtokové otvory v murive na zabránenie vlhkosti a plesniam boli inšpektorom opísané ako „falošné“.

Pani Ritson povedala: „Neočakávam, že sa presťahujem do domu, ktorý má toľko chýb. „Predtým sme boli v príjemnom súkromnom statku vo Warmley a teraz sme tu.“ Vedúci spoločnosti Persimmon mi zvoní každý deň a hovorí: „Je mi to veľmi ľúto.“

Nová obyvateľka problémovej nehnuteľnosti zápasí so stresom situácie od vstupu do nehnuteľnosti – a teraz uvažuje o predaji. „Bola to investícia pre našu budúcnosť a investícia do budúcnosti pre deti.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu