Ľutujeme, ale ak uvažujete nád kúpou tohto vozidla musíme Vás sklamať. Všetkých 19 párov bolo už predaných! Áno, čítate správne. Zagato ste si mohli kúpiť len ako kolekciu dvoch áut. Aston Martin DB4 GT Zagato a DBS GT Zagato.

Ako ste si už z fotografie asi všimli, prvé DB4 GT Zagato je presná replika auta, ktoré vzniklo spoluprácou dvoch značiek, Aston Martin a Zagato, pred 60 rokmi. Neskutočná kolekcia týchto dvoch áut vznikla na počesť 100. výročia značky Zagato.

Spolu viac ako 1100 koní.

Kým staronové DB4 vytlačí zo svojho 4,7-litrového radového šesťvalca 395 koní, moderné DBS má pod kapotou monštrum. 5,2-litrový V12 s dvojitým turbom a výkonom 768 koní. Z 0 na 100 za 3,4 sekundy a maximálna rýchlosť 340km/h. Technickým základom DBS GT Zagato je Aston Martin DBS Superleggera. Obidva super-športy sa vyrábajú ručne v známom závode Newport Pagnell.

Tento konkrétny DBS je vo farbe „SUPERNOVA RED“ s karbonovými a zlatými doplnkami. (niektoré sú z 18-karátového zlata). Ak je táto kombinácia pre vás trochu … príliš, oddelenie Q-Aston urobí skoro všetko, čo chcete.

Cena je viac ako 6,7 milióna EUR. A niet sa čomu čudovať, pretože Aston Martin použil najdrahšie materiály na svete. Tak ako? Páči sa Vám kolekcia od Astonu ?

Zdroj: TopGear, Autosprint

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu