Vo vodách pri pobreží mexického ostrova Guadalupe päťmetrový žralok biely, známy tiež ako žralok belasý, zaútočil na skupinu potápačov.

Video z útoku publikovala na svojom Facebooku jedna z účastníkov skupiny, Nancy Lasuzzo.

Dňa 12. októbra Nancy Lasuzzo sa za sprievodu tímu potápačov ponorila do vôd Tichého oceánu v špeciálnej klietke. Žene sa podarilo natočiť na kameru, ako sa k nej blíži tento obrovský dravec a snaží sa prehrýzť cez ochrannú klietku. Po niekoľkých sekundách sa žralok ale vzdal a odplával preč.

Lasuzzo bola z tohto zážitku nadšená a svoje emócie zachytila aj na kameru. Na záberoch je navyše vidieť, že sa za chrbtom ženy nachádza skupina potápačov.

Spoločnosť Islander Charters, ktorá dané potápanie zorganizovala, zverejnila zábery z toho, čo sa stalo, na svojich stránkach na sociálnych sieťach. Video sa okamžite stalo virálnym a získalo desiatky tisíc zobrazení.

„Naši potápači zažili vzrušenie,“ okomentovali príspevok organizátori exkurzie.

Veľký žralok biely alebo žralok belasý je jednou z najväčších dravých rýb na planéte. Žraloky tohto druhu v priemere dosahujú dĺžku 4,6-4,8 m. Žraloky biele sa vyskytujú vo vodách všetkých oceánov okrem Severného ľadového oceánu. Sú považovaní za najnebezpečnejší druh žraloka pre človeka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu