Všetko čo Audi sľúbilo, plní pomaličky do bodky. Neubehlo tak veľa, keď nám predstavilo novú RS6, RS7 Sporback a už tu máme horúcu novinku. RS Q3 a RS Q3 Sportback.

Zmena oproti staršej generácii je citeľná v každom smere. Vpredu dostáva agresívnejšie vyzerajúci blatník. Veľké vetracie prieduchy po bokoch a novú mriežku, ktorá je viac vsadená dovnútra a má tiež lesklý čierny povrch. Pod kapotou sa nachádza malá mriežka, ktorá vyznačuje RS model.

Predné aj zadné blatníky boli rozšírené o 10mm, zatiaľ čo vzadnej časti je nový spojler. Po prvý krát Audi po vlne kritiky rozšírila jednu koncovku tlmiča výfuku na dve. A nebudeme klamať. Sme nesmierne spokojní ako to zapadlo pod nový nárazník. K dispozícii bude aj voliteľný výfukový systém pre hlbší zvuk.

Zdroj: topgear.com

RS Q3 Sportback bude ponúkaný ako ešte viac športovejšia verzia. Rovnako ako štandardná Q3 obsahuje strechu, ktorá je znížená o 45mm oproti klasickej verzii. Ako môžete vidieť na fotkách, zadný spojler je viac agresívnejší než klasická RS Q3.

Zdroj: topgear.com

Charakteristický 2,5 litrový preplňovaný 5-valec s turbodúchadlom vytláča 395 koní a 480 Nm, čo je viac o 33 koní ako v staršej RS Q3. Z 0 na 100 za 4,5 sekundy. Najväčšia rýchlosť je obmedzená na 255km/h alebo za príplatok môže byt odblokovaná na 280km/h. Dostupná bude 7 stupňová prevodovka S-tronic a pohon všetkých kolies quattro. V jazdných režimoch pribudli dva nové. RS1 a RS2 umožňujú vodičovi viac spôsobov zmeny parametrov motora, plynu, odpruženia, riadenia a prevodovky.

Štandardne majú oba modely športové odpruženie RS (za príplatok adaptívne tlmiče) ktoré umožňuje sedieť o 10mm nižšie ako normálne Q3. V základe sú dodávané 20 palcové kolesá (za príplatok 21 palcové zliatiny). O bleskové zastavenie sa postarajú odvetrávané a perforované oceľové brzdy 375 mm vpredu a perforované 310 mm kotúče vzadu (keramické brzdy za príplatok).

Zdroj: topgear.com

Audi virtual cocpit je v štandardnej výbave. Oba modely sú vybavené displejmi špecifickými pre RS, ktoré obsahujú g-force, tlak vzduchu v pneumatikách, krútiaci moment a čas na kolo. Športové sedačky z čiastočne koženej, čiastočne alcantarovej výbavy sa dodávajú štandardne, športové sedadlá RS sú k dispozícii ako voliteľná výbava. K dispozícii je aj niekoľko farebných balíčkov, ktoré rozjasnia kabínu.

Prichádzajú dve nové farby karosérie Kylami zelená a Nardo šedá, ktoré sú špecifické pre modely RS. Obidve varianty sa začnú predávať začiatkom roku 2020 a ceny budú oznámené ešte v tomto roku. Orientačná cena okolo 60 000 Eur.

zdroj: auditography

Tak ako sa Vám páčia nové modely ? Brali by ste do svojej garáže ?

Zdroj: Audi

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu