Majiteľ domu v Georgii zastrelil a zabil troch dospievajúcich, keď sa blížili k jeho bydlisku so zakrytými tvárami.

Maskovaní dospievajúci – pätnásťročný a dvaja šestnásťroční – sa v pondelok o 4.00 hod. ráno priblížili k trom obyvateľom pred domom neďaleko Conyers a pokúsili sa ich okradnúť.

Jeden z lupičov vytiahol zbraň a vystrelil na nich skôr, ako jeden z obyvateľov vrátil paľbu. „Všetky obete pokusu o lúpež boli zranené, ale všetci traja podozriví z lúpeže boli počas prestrelky postrelení, ako sa neskôr ukázalo smrteľne. Jeden na mieste a dvaja v miestnej nemocnici po prevoze,“ uviedlo miestne policajné oddelenie.

5 výstrelov + 3 mŕtvi = sebaobrana

Jeden sused počul niekoho požiadať o pomoc: „Počul som chlapa, ktorý kričal o pomoc.“ Pomôžte mi, pomôžte mi, umieram, umieram, pomôžte mi, pomôžte mi,” povedal Brian Jenkins stanici. Ďalší sused prišiel, aby pomohol potom, čo počul, ako z pištole zaznelo päť rán, povedal: „potom som počul, že niekto má útočnú pušku,“ povedal Carlos Watson.

Mená dospievajúcich neboli zatiaľ zverejnené, boli z oblasti, ale nežili v susedstve, uviedla šerifova kancelária.

Prebieha vyšetrovanie a mohlo by to byť  prípadom „stand your ground “, uviedol šerif z okresu Rockdale Eric Levett s odkazom na jednu zložku zákonov Georgie na sebaobranu. Miestne zákony na sebaobranu hovoria, že osoba môže všeobecne použiť smrtiacu silu, ak je presvedčená, že je potrebné „zabrániť smrti alebo veľkému ublíženiu na zdraví sebe alebo tretej osobe alebo zabrániť spáchaniu násilného zločinu.“

Miestne právo tiež hovorí, že každý, kto legálne používa silu na sebaobranu, nemusí najprv ustúpiť, ale má právo skôr použiť silu.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu